1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 20:41   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Przyjmij wyrazy wspolczucia ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-18, 16:45   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905 napisał/a:
Zakopane czy Gdańsk?


Jezeli juz konsultacja to najblizej miejsca zamieszkania, Tato i tak juz slaby a ciagniecie Taty setki km. jest nierealne

Mysle ze rehabilitacja nie wiele pomoze, skoro nie ma sily wstac, oslabi jeszcze mocniej.

Nie przejrzalem calego watku ale mam nadzieje ze jestescie pod opieka HD.

Przykro ze choroba tak postepuje.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-17, 13:27   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
To dopiero pierwsza chemia, takze nie oczekuj wiele, z tego co widze bedzie kolejna za 3 tygodnie, w miedzy czasie konsultacja w poradni radiologicznej, takze wyglada na to iz w tym wypadku maja zamiar zastosowac najbardziej agresywne leczenie czyli polaczenie chemi z radio terapia.

Zaraz pewnie ktorys z osob znajacych sie na medycynie zinterpretuje wyniki, ja sie o to nie pokusze gdyz niechcialbym wprowadzic Ciebie w blad, a w mojim rozumieniu jest tam kilka niescislosci.

Czy TK klatki piersiowej jest robione po raz pierwszy, gdyz nie ma mowy o porownaniu z przed podania chemi?
Natomiast:
RTG jest ogolnie uznane za malo precyzjne badanie a pokuszono sie o porownanie do poprzedniego.

Jezeli posiadasz opis badania pierwszego TK wstaw je w celu porownania.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 13:45   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Musisz porozmawiac otwarcie z Mama, powiedziec ze sie starasz, robisz co mozesz, nie powinna "zwalac" winy na Ciebie za kulejaca sluzbe zdrowia...

Mama zapewne tez sie pogubila, martwi sie o brak jakiejkolwiek walki o Taty zdrowie, zastanawialas sie moze nad wizyta u psychologa, ja juz po wszystkim bylem, tez musialem sie komus wyzalic... zaluje troche ze podczas walki nie poszedlem dzis pewnie nie trzesly by mi sie tak rece (wynik stresu ktory towarzyszyl mi podczas 4 miesiecznej walki z tym chorubskiem). Teraz gdy sie zdenerwuje to moje cialo zachowuje sie jakbym mial parkinsona, takze pamietaj zbyt duzy stres moze miec powazne konsekwencje, a na forum we wszystkim nie pomoga... wsparcie jest tu ogromne za co my wszyscy jestesmy wdzieczni ale zadbac o siebie musimy My sami.

Mi pomoglo, jest uczucie pustki gdyz Tesc byl mojim przyjacielem i kolegom, wszystko praktycznie robilismy razem, teraz jak zostalem sam, widze ile pracy jest przy domu, duzo lzej bylo gdy robilismy to razem, ale zyje dalej, mam rodzine i my jestesmy tu a Dziadek pomaga nam z Nieba.

Pozdrawiam i zycze stabilizacji psychicznej.
Nie pozwol aby chorubsko Twojego Taty spowodowalo klopoty zdrowotne u Ciebie.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 09:55   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ja mialem podobne wrazenie, mowilem czasem sam do siebie, przyma go za tydzien bo pewnie wiedza ze nie dotrzyma do badania...

Taka nasza sluzba zdrowia, choc u nas szybko przyszedl wynik, 23ci wykryto guz, 29ty wynik, niestety ten najgorszy...
Nam jakos sie ogolnie szybko udawalo wszystko ogarniac, na chemie 5 dni czekalismy...
Niewiem czy bylo to szczescie czy wynik mojego uporu i dreptania do lekarzy...

W kazdym razie utrata wagi nie sprzyja leczeniu.
Chory musi miec dobre wyniki badan przed podaniem chemi lub naswietlania.

Fortcare ma smak pomaranczowy, Naturdrinki wystepuja w roznych smakach.

Oj czekam z Toba na wyniki tych badan, a tak jak piszesz te czekanie jest najgorsze...

Nie zalamuj sie, dzielnie znosisz to czekanie musisz byc silna dla Taty, a on bedzie czerpal sile z Twojej sily i wiary.

Trzymaj sie...
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 11:16   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Witaj,

Jezeli Tate nadal boli to opieka paliatywna nie jest wystarczajaca... mojim zdaniem.
Nam do plastrow dali Eferalgan Forte 1g, musujace tabletki zdaje sie na bazie paracetamolu (sprawdz czy lek nie zawiera skladnika na ktore Tata moze byc uczulony), rozumiem ze oslona rowniez zostala zalecona.

Niestety tak juz jest ze kazda jedna wizyta w szpitalu podlamuje skrzydla choremu, moj Tesc po ostatniej wizycie (poczatek stycznia) podlamal sie i sie potoczylo...

Odmowa podania chemi tez miala swoj skutek tak jak nowe guzy w glowie.
U twojego taty nie zaczeto leczenie i zwyczajnie sie chlopak pogubil, jest zniesmaczony dlugim okresem oczekiwania, brakiem diagnozy...

Bardzpo dobrze ze poradnia opieki paliatywnej dziala u Was wyjazdowo, u nas jest tylko stacjonarne prawdopodobnie dlatego ze to ta sama instytucja prowadzi HD.

Mi wytlumaczono ze koncentrator tlenu pomaga w dusznosciach i ciezkim oddechu, zaproponowano wypozyczenie w przyszlym terminie, (Tesc niestety nie zdazyl z niego skorzystac odszedl zanim takowe wystapily.... mial lekkie bulgotanie podczas wydechu) ale wydaje mi sie ze jezeli Tacie sie ciezko oddycha to moze warto pomyslec o tym nie musi z tym chodzic caly dzien, moze zaczyna sie od kilka razy dziennie po kilka/kilkanascie minut.

Zapytaj o to w poradni, mozesz tam sama podjechac, mozesz zadzwonic...

Duzo sily Wam zycze
PS zadzwon, dowiedz sie telefonicznie o wynik pobranego materialu, czasam9i zdarza sie ze jest gotowy i lezy gdzies w szufladzie..
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-01, 14:01   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Nam pielegniarka z HD polecila odpowiednik naturdrinka w postaci FORTICARE, podobno jest tresciwszy a kosztuje o 1zl wiecej, nam powiedziano ze 3 takie buteleczki zaspakajaja dzienne zapotrzebowanie kalori doroslej osoby.

Sprobuj zalatwic HD chory nie musi nigdzie jezdzic i sie meczyc, patrzec na chorych ludzi.
Na ciezki oddech nam zaproponowano koncentrator tlenu tak chyba sie nazywalo to urzadzenie, niestety nie mielismy okazji wyprobowac...

Duzo sily zycze.
Motywuj Tate, to bardzo wazne, ja robilem to do ostatnich dni...
Pozostaje walka, nie poddawajcie sie.
Trzymam za Was kciuki
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Marcin J

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28768

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 09:01   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Witaj Anno,

Przedewszystkim musisz wstawic wyniki wszystkich badan jakie zostaly wykonane (usowajac z nich dane personalne), mysle ze wtedy dopiero Moderatorzy badz Lekarze z forum beda w stanie sie wypowiedziec.

Piszesz o operacji, jaka to ma byc operacja (pobranie wycinka czy operacja radykalna(wyciecie guza w calosci z czescia zdrowej tkanki)?).

Tata jest leczony przeciwbolowo - na jakie bole cierpi.

Brakuje podstawowych wiadomosci takich jak stopien zaawansowania choroby, stopien zruznicowania, stadium, kwalifikacje...

Wypisy szpitalne i opinie Torakochirurga (bo mniemam ze ten zadecydowal o operacji), konsultacje onkologiczne.

Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group